Genel Bilgiler

BURSA MASTERLER ATLETİZM KULÜBÜ tarafından organize edilen 18. Bursa Masterler Dostluk  Koşusu, 07 Temmuz 2024 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.

18. Kazancı Dostluk Koşusu 300 TL’ye kayıt olunabilir.  Yarışmamız 500 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Başvurular internet sitesi üzerinden alınacaktır.

BAŞVURU TARİHİ

25 Ocak 2024 tarihinden itibaren kayıt olunabilir.

GÖĞÜS NUMARALARI KİT DAĞITIMI

06 Temmuz 2024 Cumartesi günü 10:00 – 18:00 saatleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi  ve  07 Temmuz 2024 günü 07.00-08.30 arasında Muhtarın Yeri Kazancı Köftecisi tesisinde Kazancı Köyü Kestel/BURSA adreslerinde dağıtılacaktır. (Not: Pazar günü sadece il dışından geleceklerin yarış kitleri resim edilecektir. Bursa içinden katılanların kitlerini-cumartesi günü-almaları gerekmektedir)

Katılımcılara bir adet göğüs numarası verilecektir. Göğüs numarası, yine stantlarda verilecek olan 4 adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır.

Kit dağıtım adresi: Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

Kazancı Köftecisi tesisinde Kazancı Köyü Kestel/BURSA

YARIŞMA STATÜSÜ

07 Temmuz 2024 Pazar günü saat 09.00’da Bursa/ Kestel, Kazancı Köyünden start alınacaktır.

Atletler kendi olanakları ile yarışmaya katılacak olup, eşyalarından da sorumludurlar,

Kayıtlar, internet üzerinden yapılacaktır.

Yaş grupları E 19-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85+;

K 19-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65+ ‘dır.

Yarışmayı iki saat otuz dakika içinde tamamlayan tüm sporculara göğüs numarasını teslim ettiğinde koşu anı madalyası, her yaş grubunda ilk 3’e giren sporculara kupa verilecektir.

Genel Klasman da dereceye giren Kadın ve Erkek sporculara Sponsor ödülleri verilecektir.

TAKIMLAR KATEGORİSİ

Takım sıralaması için kulüpler starttan bir saat önce, yaş grupları dikkate alınmaksızın 6 kişilik takım listesini bilgisayar (sıralama)hakemine teslim edecektir. Sıralamada (puanlamada) 6 kişilik listeden en iyi dereceyi yapan 4 kişinin puanları dikkate alınacaktır. İlk üç sırayı alan takımlara kupa verilecektir.

PARALİMPİK KATEGORİSİ

Paralimpik kategoriler, her yarışın kendi konsept ve parkur özelliklerine göre, güvenlik ve sağlık kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenir

İlgili yarışımız, yalnızca kategorisinin “Ödüller & Tasnif” bölümünde belirtilen paralimpik kategoriler için uygundur.

• Paralimpik kayıtları ücretsizdir.

Paralimpik kategori kayıtlarınız için, aşağıdaki notları okuduktan sonra lütfen fahriduvenci@hotmail.com  üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

• Paralimpik kategorisi katılımcılarının ‘’Engel Rapor’’larının bir kopyasını bursamasterleratletizmkulubu@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Raporlarını belirtilen adrese iletmeyen sporcuların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Engel Raporları başvuru yapılan kategoriye uygun olmayan katılımcıların yarış kayıtları onaylanmayacaktır.

• Paralimpik Kategori Kazancı Dostluk Koşusunun coğrafi koşulları göz önüne alınarak belirlenmiştir. Her bir yarış için belirlenen kategoriler dışında güvenlik gereği kayıt alınmayacaktır.

• Etkinlikler için belirlenen ParalimpikKategoriler’e sadece belirtilen engel durumu olan katılımcılar başvurabilir. Birden fazla engel durumu olması halinde yüzdelik bazda en yüksek olan engel durumu değerlendirilir.

• Engelli katılımcılarımız için tasnif 5 kategoride aşağıdaki gibi olacaktır:

1-Özel Sporcular (Zihinsel ve Otizm)

2-Görme Engelliler (Refakatlı katılım zorunludur.)

3-İşitme Engelliler (Refakatlı katılım zorunlu değildir, ancak işitme engeli olduğunu belirten

bir uyarı taşımak zorundadır. Yarış kitine bu uyarı yazısı dahil edilebilir.)

4-Üst ekstremite engeli (Kol, Omuz, Çene, Omurilik, Yanıklar)

5-Alt ekstremite engeli (Koltuk değneği ve protez ile koşacak olan sporcular için.)

ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİK HAKLARI

Organizatör Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler www.bursakazancikosusu.com , @bursamasterleratletizmkulubu instagram adresi üzerinden yayınlanacaktır.

 Organizatör; herhangi bir nedenle, Bursa Kazancı Dostluk Koşusunun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, koşuyu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.

 Organizatörün herhangi bir sebeple etkinliği iptal etmesi durumunda kayıt ücretinin tamamı iade edilir. 

Organizatör, kayıt dönemi sırasında kayıt ücretini herhangi bir sebeple yerel olarak ayarlama ve değiştirme hakkını saklı tutar.

Bursa Kazancı Dostluk Koşusuna  katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Organizatörün, yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

KAYIT ÜCRETLERİ ÖDEMELER VE İADE

• Bursa Kazancı Dostluk Koşusuna katılım www.bursakazancikosusu.com adresinden, kredi kartı veya banka havalesi seçeneğiyle sağlanabilir. Ödemelerin içeriğinde tüm vergi ve harçlar bulunmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra, kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.

• Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

• Banka kartı, kredi kartı veya havale seçeneği ile yapılan ödemeleriniz, yerel yazılı hukuka tabi olarak bağlayıcı, ertelenemez, takas edilemez, devredilemez, geri ödenemez olur.

• Herhangi bir sebeple etkinliğe katılmamanız durumunda kayıt bedeli iade edilmemektedir ve kayıt başkasına devredilememektedir.

• Katılımcı herhangi bir anda, etkinlikten çekilebilir. Etkinlikten çekilmeye karar vermeniz halinde, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı bir başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır.

• Katılımcı; ödemeyi başarıyla yerine getirildikten sonra, Organizatör ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca bu Katılım Şartlarını temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu katılım şartları oluşturur. Kayıt ücretinin yegâne karşılığı yarış numarası, çip ve Bursa Kazancı Dostluk Koşusuna  katılma hakkıdır.

• Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

• Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek zorundadır. Her bir katılımcı sadece kendi kitini alabilir.

• Yaş sınırlamaları ‘Kategoriler’ kısmında belirtildiği gibidir. Bu kurallara göre yaşı tutmayan koşucular yarışa kesinlikle katılamaz, eğer kayıt yapılmışsa kaydı otomatik olarak iptal olur.

• Kayıt ücreti 300₺ dir

    ÖDÜLLER

Organizatör, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir.

• Genel Klasman Erkekler /Kadınlar Kürsüleri (1.,2.,3.) Sponsor Ödülü

• Yaş Kategorileri Erkekler 19-34,+35,+40,+45,+50,+55,+60,+65,+70, +75, +80 Kürsüleri

• Yaş Kategorileri Kadınlar 19-29,+30,+35,+40,+45,+50, +55, +60, +65 Kürsüleri

• Takımlar Kürsüsü

• Şirketler Kürsüsü

• Paralimpik Kategoriler Kürsüsü

YARIŞTAN DİSKALİFİYE

• Göğüs numarasını ve çipini başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

• Bursa Kazancı Dostluk Koşusu sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu Katılım Şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

• Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.

SORUMLULUK

Yarışlara katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir.

Spor alanında tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

Organizatör, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

Bir katılımcının; Bursa Kazancı Dostluk koşusu sırasında kendini sakatlaması halinde, Organizatör sorumlu değildir. Organizatör; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Çip, koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Organizatör sorumluluk kabul etmez.

YARIŞ PROGRAMI

07.00 Kent Meydanı AVM önünden Hareket

08:15 – 08.45 Start hazırlıkları ve sporcuların ısınması,

09:00 – 18. Bursa Masterler Dostluk Koşusu Start

11.30 Koşu parkuru kapanışı

11.30 – 12:00 Yemek ikramı

12:30 Sonuçların açıklanması

13:00 Ödül töreni